Paykwik Bozdurma ve Güvenlik

  • İnternet üzerinden gerçekleştirilen alışverişlerde genellikle kredi kartları (Visa, Maestro) kullanılmaktadır. Kullanıcıya ait bir çok kişisel bilgiyi barındıran kredi kartları günümüzde oldukça tehlikeli hal almıştır. İnternet dolandırıcıları sürekli olarak yeni avlarını gözlemlemektedir, gerek maddi gerekse manevi zararla verebilmektedir. Bu tür durumlarla karşılaşmamak için sanal kartlar ve ön ödemeli kartlar piyasa sunulmuştur. Bunlardan birisi olan Paykwik ön ödemeli kart sistemidir.

Paykwik Bozdurma İşlemleri

  • Paykwik ön ödemeli kartın içinde kalan tutarın müşteri tarafından istenmesi durumunda güncel kur değerine bağlı olarak bozumu ve müşteriye aktarılması mümkündür. Paykwik bozdurma işlemi öncesinde kartın içinde ki euro tutarı hesaplanır, güncel kura göre çevrimi gerçekleştirilir. Kullanıcının belirttiği ve bizimle anlaşmalı bankalar bölümünde yer alan bankalarımıza göre müşterinin banka hesap numarasına Havale/EFT işlemi kısa süre içinde gerçekleştirilir. Paykwik bozdurma işlemini yukarıda bulunan güvenlik başlığı konusu altında işlenmiştir.

Paykwik Fiyat Değişimi

  • İnsanlar Paykwik fiyatları değişimlerinin nedenlerini merak eder. Çünkü kimi zaman Paykwik kartların fiyatları değişiklik gösterir. Bu değişikliğin en önemli sebebi Paykwik kartlarının euro endeksli olmasıdır. Para piyasalarındaki hareketlilik Eruo’da ki artışa neden olduğu zaman bu Paykwik kartlara da yansır. Euro’da ki artış sonucunda artan Paykwik kart fiyatları, aynı şekilde Euro değerinin düşmesi ile de azalma içerisine girer.